fbpx

Kurs na operatora wózków widłowych

Chcesz poznać terminy kursów lub zapytać o szczegóły? Napisz do nas używając formularza poniżej! Informacje o kursie znajdziesz pod formularzem.

Kurs na operatora wózków widłowych
Kurs na operatora wózków widłowych

KURS NA OPERATORA WÓZKÓW WIDŁOWYCH UMOŻLIWIA ZDOBYCIE KOMPETENCJI W ZAKRESIE:

  • Pracy wózkami widłowymi.
  • Współpracy z zespołem ludzkim oraz kierownictwem przy organizacji robót.
  • Organizacji pracy w różnych warunkach klimatycznych i atmosferycznych.
  • Kontrolowania jakości wykonywanych prac.

Program:

  1. Typy wózków widłowych
  2. Budowa wózka
  3. Eksploatacja
  4. Bezpieczne użytkowanie i wymiana butli z gazem w wózkach z napędem silnikowym zasilanych gazem
  5. Ładunkoznastwo
  6. BHP

Wózek jezdniowy podnośnikowy z mechanicznym napędem podnoszenia: jest to wózek z przymocowaną platformą, widłami lub innymi urządzeniami do manipulowania ładunkami, przystosowany do podnoszenia ładunku spaletyzowanego lub nie, na wysokość umożliwiającą składowanie i pobieranie ładunku, a także układanie w gniazdach i podejmowanie z gniazd. W związku z powyższym wózki, które nie posiadają mechanizmu podnoszenia (wózki unoszące, pchające, ciągnikowe) nie podlegają przepisom o dozorze technicznym. Przez napęd mechaniczny, należy rozumieć wszelkie rodzaje napędu (spalinowy, elektryczny, hydrauliczny) nie wymagające bezpośredniego działania siły mięśni ludzkich podczas wykonywania czynności podnoszenia ładunku.

Wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem – zaświadczenia są wydawane na okres 10 lat. Potocznie mówiąc to kategoria niższa odpowiednio dla wózków podnośnikowych.

Cena: 1250,00 – cena zawiera koszty egzaminu.

OOFERUJEMY MOŻLIWOŚĆ ROZŁOŻENIA PŁATNOŚCI ZA KURS ZAWODOWY NA 10 BĄDŹ 20 RAT 0%.

Chciałbyś zmienić pracę, ale kursy zawodowe kosztują zbyt dużo?

Chcesz zrobić kurs zawodowy, ale nie możesz sobie pozwolić na taki wydatek jednorazowo?

Szybko potrzebujesz nowych uprawnień i nie możesz czekać na lepszy czas dla portfela?

Masz dość czekania na niepewne dofinansowania do kursów zawodowych?

Jeżeli chociaż raz odpowiedziałeś TAK – mamy coś dla Ciebie.

Kursy zawodowe na raty 0%! Jest to idealne rozwiązanie, jeżeli akurat brakuje gotówki, a jest okazja na nową, lepszą pracę.

MOŻLIWOŚĆ ZROBIENIA KURSU ZA DARMO DZIĘKI PRZYŁĄCZENIU SIĘ DO PROGRAMU ZAWODOWY AMBASADOR!

Chcesz zostać Zawodowym Ambasadorem i zdobyć uprawnienia za darmo? Polecaj kursy zawodowe z naszej oferty i za każdą skutecznie poleconą osobę otrzymuj 10% wartości wybranego przez nią kursu. Zebrane zniżki wpadają do Twojej Zawodowej Skarbonki, a kwotę tam zebraną możesz wykorzystać na realizację kursów zawodowych w naszym Ośrodku.

JAK WYGLĄDA ŚCIEŻKA UDZIAŁU W KURSIE ZAWODOWYM NA OPERATORA WÓZKA WIDŁOWEGO

KROK PIERWSZY
Zadzwoń lub napisz. Powiedz jaki kurs Cię interesuje. Może masz jakieś pytania? Zastanawiasz się, kiedy organizowane będzie szkolenia? W pierwszym kontakcie o wszystkim Cię poinformujemy.

KROK DRUGI

Jesteś zdecydowany? W takim razie zapisujemy Cię na kurs. Na tym etapie ustalamy też sposób rozliczenia.

KROK TRZECI

Kurs realizowany jest w następujący sposób: zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych (od 16 lub 17).

KROK CZWARTY

Po zakończeniu kursu odbywa się egzamin przed Komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Najpierw przystępujesz do egzaminu teoretycznego, składającego się z 15 pytań w formie testu jednokrotnego wyboru, na 11 należy odpowiedzieć prawidłowo aby zostać dopuszczonym do egzaminu części praktycznej. Egzamin praktyczny polega na zaprezentowaniu na urządzeniu lub przy nim w sposób bezpieczny jednej czynności z zakresu obsługi technicznej codziennej (OTC) wskazanej przez komisję, zgodnej z typem urządzenia. Czynność ta nie może wykraczać poza zakres określony w instrukcji eksploatacji w zakresie obsługi. Nie dopuszcza się możliwości poprawy czynności z OTC. Niezaliczenie OTC kończy część praktyczną egzaminu wynikiem negatywnym. Części drugiej – obejmującej wykonanie zadania praktycznego, podczas którego komisja egzaminacyjna ocenia prawidłowość wykonywanych manewrów i czynności związanych z praktyczną obsługą urządzenia.

O wynikach egzaminu dowiadujesz się od razu, uprawnienia potwierdzające nabycie kwalifikacji przychodzą po 2-3 tygodniach.